Hakkında

            Avukat Serkan ÖZTÜRK 1983 yılında İstanbul’da doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini Ankara Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise eğitiminin ardından kazandığı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olarak meslek hayatına atıldı. Üniversite eğitimi sırasında Genç Hukukçular Kulübü ve Çağdaş Hukukçular Kulübünde yöneticilik görevlerinde bulundu. Üniversiteden mezun olduktan sonra stajını Ankara’da Ciner Holding Hukuk Departmanı’nda tamamladı.

           Ankara Barosu Avukatlık Akademisi tarafından düzenlenen “Bilişim Hukuku Sertifika Programı”nı tamamlamıştır.  Türkiye Barolar Birliği ve Avrupa Konseyi tarafından gerçekleştirilen “Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi” seminerine katılarak sertifika belgesi almaya hak kazanmıştır. Ankara Barosu’nun düzenlediği “CMK Seminerine” katılarak CMK Avukatı olmaya hak kazanmıştır.

            Av. Serkan ÖZTÜRK halen T.C.Patent Enstitüsü Başkanlığı nezdinde Marka ve Patent  Vekilliği yetkisini de haiz olup; marka-patent, danışmanlık, tescil ve koruma hizmeti de sunmaktadır.

            İstanbul’da bir siyasi partinin kadın kollarının düzenlediği “Yeni Türk Medeni Kanununda yer alan mal rejimleri” seminerine  eğitimci olarak katılarak sunum yapmıştır.

            Ayrıca www.gencpolitika.com ve www.cankayapatent.com.tr sitelerinde yazıları yer almaktadır.

            Avukat Serkan ÖZTÜRK iyi derecede İngilizce bilmektedir ve bekardır. Halen Ankara Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yapmaktadır.